Stolik kawowy - niezbędny element funkcjonalnego salonu
20.jpg

Choć to stosunkowo drobny element wyposażenia pokoju dziennego, odgrywa w nim bardzo istotną rolę i nie powinno go zabraknąć w żadnym salonie. Wizualnie uzupełnia wnętrze, jednocześnie pełniąc wiele przydatnych funkcji. Pokój dzienny bez znajdującego się w jego centrum stolika kawowego, sprawiałby wrażenie niedokończonego i pustego. Stolik umieszczony między zestawem wypoczynkowym a telewizorem, elegancko spaja całość wyposażenia. Jak dobrać stolik kawowy, tak aby prawidłowo spełniał swoją funkcję i stanowił wartościowy element wyposażenia naszego pokoju dziennego? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?
  • Stolik kawowy - niezbędny element funkcjonalnego salonu
  • Z jakiego materiału?

We wpisie dowiesz się, czym należy się kierować wybierając stolik kawowy, dlaczego jest to niezbędny element funkcjonalnego salonu oraz z jakiego materiału stolik kawowy wybrać.

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Stolik kawowy pomimo swoich niewielkich gabarytów, pełni bardzo istotną rolę w salonie. Aby odpowiednio dobrać stolik do naszych potrzeb, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Istotna jest ilość domowników, częstotliwość przyjmowania gości, wielkość salonu oraz rodzaje aktywności wykonywanych w pokoju dziennym. Należy pamiętać o poprawnym dopasowaniu wysokości stolika, do wysokości sofy. Stolik nie może być także zbyt masywny - jego zbyt duże gabaryty względem reszty pomieszczenia, mogą spowodować problemy z poruszaniu się po pokoju. Stół nie może być także za mały - jego wielkość musi pozwalać na odstawienie przez użytkownika napoju czy przekąski, wprost z pozycji siedzącej na kanapie. Przykładowo, przy sofie mieszczącej 4 osoby, stolik powinien mieć taki wymiar, aby umożliwił postawienie na jego blacie 4 talerzyków i 4 szklanek jednocześnie. Dodatkowo na blacie stolika może znajdować się miejsce na dodatkowe ozdoby dopełniające pomieszczenie, takie jak cukierniczka, świece, kwiaty czy tace z owocami.

Stolik kawowy - niezbędny element funkcjonalnego salonu

Stolik kawowy stanowi idealne dopełnienie przestrzeni pomiędzy kanapą a telewizorem. Przy odpowiednim układzie pomieszczenia zdarza się, że stanowi nawet jego centrum. Z pewnością stolik kawowy będzie przyciągał znaczną część uwagi osoby wchodzącej do pomieszczenia, dlatego warto dłużej zastanowić się nad jego kształtem i kolorem. Istotne jest, aby idealnie uzupełniał styl w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Może zawierać dodatkowe elementy ozdobne w postaci niekonwencjonalnego kształtu nóżek, czy wzoru znajdującego się na blacie.

Z jakiego materiału?

Warto zwrócić uwagę na to, aby materiał z którego jest wykonany stolik, był wygodny w utrzymaniu czystości. Wszelkie zabrudzenia pojawiające się na stoliku, będą zauważalne natychmiast po wejściu do pomieszczenia. Warto aby stół był odporny na zarysowania, ponieważ będziemy często odkładać na jego powierzchnię kubki, filiżanki, talerzyki, sztućce i piloty. Najpopularniejsze są stoliki drewniane lub szklane, lecz należy pamiętać, iż te ostatnie łatwiej ulegają wszelkim zabrudzeniom. Drewniany stolik jest nie tylko łatwy do utrzymania w czystości, ale także pasuje do większości stylów wnętrzarskich. Stoliki drewniane idealnie skomponują się z innym wyposażeniem występującym w salonie, takim jak szafka RTV, regał, komoda czy stół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium