Narożnik – jak ustawić?
62.jpg

Strefa wypoczynkowa ma ogromne znaczenie w każdym domu. Powinna zostać umiejętnie zaaranżowana, by spędzanie w niej czasu kojarzyło się wyłącznie z relaksem i komfortem. Odpoczynek w salonie automatycznie kojarzy się z narożnikiem. Wiele osób zastanawia się, gdzie powinien stać, by nie przeszkadzał, a jednocześnie tworzył ciekawe, inspirujące wnętrze. Odpowiedź z pewnością jest jedna – sytuowanie narożnika w rogu pomieszczenie to już przeżytek.

Jak ustawić narożnik w salonie?

Narożnik uznawany jest za jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli wypoczynkowych, jaki istnieje na rynku. Posiada niezwykle uniwersalnych charakter, dlatego tak łatwo zakochują się w nim właściciele dwupokojowych mieszkań, większych domów, jak i kawalerek. Narożnik to mebel ustawny, dzięki czemu pasuje wszędzie, a przy okazji zapewnia optymalną przestrzeń dla relaksu i odpoczynku.

Narożnik, jak sama nazwa mówi, to mebel dedykowany ustawieniu w pobliżu ścian, a dokładnie w rogu pokoju. Takie usytuowanie mebla pozwala na uzyskanie dużej powierzchni bez mebli, co jest potrzebne głównie dzieciom podczas zabawy. Narożnik położony w ten sposób umożliwia jego rozłożenie i wykorzystanie jako tymczasowego lub stałego łóżka. Narożnik w rogu pomieszczenia to rewelacyjny sposób na uzyskanie maksymalnej powierzchni w przypadku salonu zamkniętego.

Umieszczenie narożnika centrum salonu sprawia, że komplet wypoczynkowy staje się jego sercem i skupia całą uwagę. Tak usytuowany narożnik sprawia, że wspólne oglądanie filmów, zabawy i gry rodzinne stają się jeszcze ciekawsze i wywołują znacznie więcej emocji. Warto przemyśleć sobie takie ustawienie narożnika – jeśli jest to narożnik wysokiej jakości, którym można się pochwalić, centrum będzie dobrym miejscem. W przypadku nieco starszego narożnika, który ma na sobie kilka plam i widać kilkuletnie wysłużenie – warto wziąć pod uwagę inne miejsce.

Narożniki są meble służącym głównie do siedzenia, jednak w skrajnych przypadkach świetnie sprawdzą się jako ścianka działowa. Brzmi to nieco zagmatwanie, jednak w praktyce doskonale się sprawdza. Wystarczy usytuować narożnik w ten sposób, by z jednej strony wyznaczał część wypoczynkową z elektroniką, a z drugiej np. jadalnię, kącik do zabaw dla maluchów, kącik czytelniczy czy kącik na aktywność fizyczną.

Jak ustawić narożnik w salonie z aneksem?

Małe mieszkania tworzone na modłę współczesnych czasów, zazwyczaj posiadają salon z wydzielonym aneksem kuchennym. Tak otwarta przestrzeń daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o usytuowanie narożnika.

W przypadku narożnika w salonie z aneksem kuchennym, można postawić na symetrię bądź asymetrię. Symetria oznacza, że narożnik zostanie ustawiony wokół punktu centralnego pomieszczenia. W przypadku narożnika dużo lepszym wyjściem jest jednak asymetria. Choć tworzy ona pozorny nieład, całość zazwyczaj prezentuje się niekonwencjonalnie i bardzo atrakcyjnie.

Aneks kuchenny połączony z salonem potrzebuje często swoistej przegrody. Narożnik może stać się właśnie taką przegrodą. Brak ścianki działowej czy jakiegokolwiek innego podziału nie jest już przeszkodą, kiedy ma się w domu ciekawy kolorystycznie, nowoczesny narożnik.

Jak ustawić narożnik w małym salonie?

Nawet niewielkie wnętrze salonu może pomieścić funkcjonalny narożnik. Wystarczy dobrze dobrać narożnik i odpowiednio zaaranżować całe pomieszczenie.

W małym salonie sprawdzi się głównie mały narożnik. Duże nie wchodzą w grę, gdyż bardzo łatwo mogłyby przytłoczyć całe pomieszczenie i optycznie je zmniejszyć. Dobrym rozwiązaniem w przypadku małego salonu jest dokładne dopasowanie wielkości narożnika do wielkości pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest modułowy narożnik, który pozwoli po pewnym czasie na wprowadzenie małych modyfikacji.

Narożnik w małym salonie należy ustawić tak, by nie utrudnić sobie poruszania się w nim. Jeśli salon posiada okno balkonowe, warto w tym kierunku usytuować krótszy bok narożnika. W przypadku niewielkiego pomieszczenia lepiej postawić na jasne kolory, które nie przytłoczą wnętrza.

Jak ustawić narożnik w pokoju?

Narożnik w pokoju najlepiej ustawić wzdłuż ściany, choć jednocześnie trzeba uważać, by nie stworzyć efektu obudowania ścian. Narożnik w pokoju często służy również jako łóżko do spania, dlatego przy ścianie będzie wyglądał najkorzystniej, zwłaszcza, kiedy po rozłożeniu zajmuje sporo miejsca.

Jak ustawić narożnik w małym pokoju?

Narożnik w małym pokoju najkorzystniej wygląda ułożony wzdłuż ścian. Warto mebel ten usytuować tak, by jedną stroną zachodził na ścianę okienną. Pokoje, które swoim kształtem zbliżone są do kwadratu, należy starać się umieścić narożnik tak, by jego dłuższa część znajdowała się pod ścianą, a krótsza wychodziła w głąb pomieszczenia. W ten sposób można osiągnąć swego rodzaju podział pomieszczenia. Rewelacyjne narożniki znajdziemy w sklepie meblejarczak.pl. Firma oferuje zarówno większe, jak i mniejsze narożniki, które z łatwością można dobrać w zależności od pomieszczeń i stylów.

Narożnik to fantastyczny mebel, który daje wiele możliwości wypoczynku, jak i aranżacji pomieszczenia. Warto dobierać jego wielkość proporcjonalnie do powierzchni pomieszczenia. Podobnie z kolorystyką – małe salony i pokoje potrzebują jasnych mebli, by czuć w nich było przestronność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium