Łóżka skandynawskie do sypialni - jakie cechy ma ten styl?
42.jpg

Styl skandynawski nadal pozostaje najbardziej popularnym stylem aranżacji domów i mieszkań. Jest on tak wszechobecny w naszym kraju ze względu na fakt, że jest stylem dedykowanym do klimatu cechującego się niewielką ilością światła dziennego, docierającego do pomieszczeń. Styl skandynawski skupia się na jego odbijaniu i zwiększeniu jego ilości we wnętrzu. Przeważają w nim odcienie jasne - zwłaszcza biel i szarość, które optycznie powiększają przestrzeń. Jeżeli pragniesz urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, zapoznaj się z głównymi założeniami tego stylu wnętrzarskiego.

Spis treści:

  • Skandynawska sypialnia - cechy
  • Łóżka do sypialni styl skandynawski
  • Mała sypialnia w stylu skandynawskim - jakie łóżko wybrać?
  • Sypialnia skandynawska inspiracje
  • Łóżko skandynawskie z pojemnikiem
  • Łóżko tapicerowane skandynawskie
  • Łóżko białe skandynawskie

We wpisie dowiesz się, czym cechuje się sypialnia w stylu skandynawskim, jak wygląda łóżko zaprojektowane w stylu skandynawskim oraz jakie łóżko w tym stylu wybrać do małej sypialni. Przeczytasz także o inspiracjach na temat sypialni skandynawskiej, oraz czym charakteryzuje się łóżko skandynawskie tapicerowane z pojemnikiem. Dowiesz się także, czy białe łóżko pasuje do stylu skandynawskiego.

Skandynawska sypialnia - cechy

Istnieje kilka kluczowych cech, które charakteryzują styl skandynawski. To przede wszystkim przewaga jasnych odcieni, a w szczególności bieli, której głównym zadaniem jest odbicie światła dziennego i optyczne powiększenie pomieszczenia. Styl skandynawski opiera się o wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, co wynika z jego ścisłej inspiracji naturą. Drewno powinno być w zimnej tonacji z niewielką ilością sęków, w jasnym naturalnym odcieniu. Styl skandynawski jest raczej chłodny i bazuje na prostocie formy i rozwiązań. Skandynawski styl lubi przedmioty proste, surowe i wykonane z naturalnych materiałów.

Łóżka do sypialni styl skandynawski

Kraje skandynawskie, które zapoczątkowały ten styl, są znane z dbałości o środowisko i bliskości z naturą. Oczywistym więc będzie fakt, iż łóżko zaprojektowane w stylu skandynawskim, powinno być wykonane z litego drewna. Jego forma powinna być lekka i prosta i umożliwiać wykreowanie przytulnego wnętrza sypialni. Drewno użyte do produkcji łóżka, będzie miało jasne, chłodne odcienie i jednolitą strukturę. Pościel i poszewki znajdujące się na łóżku, powinny mieć kolor biały lub jasnoszary, a narzuta na łóżko, powinna być wykonana z naturalnego materiału jak len, bawełna czy wełna. Konstrukcja łóżka powinna opierać się na zgrabnych, niskich nóżkach w kolorze drewna i mieć prostą, czystą formę.

Mała sypialnia w stylu skandynawskim - jakie łóżko wybrać?

Mała sypialnia w stylu skandynawskim powinna być pomalowana na biały kolor, a znajdujące się w niej dodatki i meble powinny cechować się minimalistyczną formą. Aby dodatkowo powiększyć przestrzeń sypialni, warto wprowadzić do jej wnętrza lustra - w drewnianych ramach, wiszące na ścianie za łóżkiem lub pionowych stojących na podłodze. Do niewielkiej sypialni w stylu skandynawskim warto wybrać łóżko o lekkiej formie, które nie obciąży przestrzeni i nie spowoduje jej optycznego pomniejszenia. Najlepszym wyborem do małej sypialn, będzie klasyczne łóżko drewniane na nóżkach lub skandynawskie łóżko z pojemnikiem. Można także zastosować łóżko składane, które w ciągu dnia zamieni się w sofę, jednak nie będzie ono tak samo wygodne jak klasyczne łóżko.

Sypialnia skandynawska inspiracje

Kluczem do sukcesu podczas urządzania skandynawskiej sypialni, jest bazowanie na neutralnych kolorach takich jak biel beż szarość, oraz na naturalnym materiale jakim jest drewno. Nie mniej ważne są kształty mebli i dekoracji nawiązujące do świata przyrody - obłe, opływowe, niesymetryczne. We wnętrzu w stylu skandynawskim próżno szukać dodatków i dekoracji, które wprowadzają uczucie chaosu i przesytu. Ilość mebli znajdująca się w sypialni powinna być oszczędna, podobnie jak ich forma. Biurko, szafa, łóżko - to podstawowe wyposażenie, które powinno mieć spokojne i lekkie formy, harmonizujące ze sobą nawzajem. Na podłogę sypialni możemy położyć prosty dywan w kolorach ziemi, wykonany z naturalnego materiału. Nie bez znaczenia jest ciepłe światło, sączące się z lamp o prostej, geometrycznej formie, wykonanych ze szkła lub metalu.

Łóżko skandynawskie z pojemnikiem

Styl skandynawski to także wielofunkcyjne i praktyczne meble, które dzięki podwójnym funkcjom, pomagają zaoszczędzić przestrzeń. Łóżko skandynawskie z pojemnikiem, to doskonałe rozwiązanie do niewielkiej sypialni. W jego wnętrzu możemy przechowywać elementy garderoby lub tekstylia, które nie mieszczą się w szafie. Łóżko skandynawskie z pojemnikiem, umożliwia higieniczne przechowywanie pościeli i zapobiega jej kurzeniu. Pościel w jasnych kolorach bieli i szarości, dłużej zachowa swój idealny kolor.

Łóżko tapicerowane skandynawskie

Styl skandynawski lubi drewniane, naturalne meble i proste formy. Łóżko tapicerowane powinno mieć stonowany kolor szarości lub beżu, a całość konstrukcji powinna koniecznie opierać się na drewnianych toczonych nóżkach. Do łóżka można dobrać prosty w formie zagłówek, który umożliwia czytanie w łóżku i zapewnia wygodny sen. Łóżko tapicerowane to gwarancja zdrowego i komfortowego snu. Wprowadzi ono do sypialni przytulny, domowy klimat, który jest niezbędny w stylu skandynawskim.

Łóżko białe skandynawskie

Do sypialni świetnie będzie pasować łóżko w stylu skandynawskim, wykonane z drewna i pomalowane na biało. Biel łóżka można przełamać pościelą w kolorze beżu czy szarości i dodatkowo wprowadzić narzutę o grubym splocie, wykonaną z naturalnego materiału. Białe łóżko będzie świetnie pasować do sypialni w stylu skandynawskim i subtelnie wpasuje się w naturalny i lekki charakter sypialni. Białe drewniane łóżko, to także świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium