Kanapa rozkładana jak łóżko - sposób na miejsce do spania w małym mieszkaniu
46.jpg

Małe mieszkania są charakterystyczne dla współczesnego budownictwa, zwłaszcza na terenie dużych miast. Wymagają one nieszablonowych rozwiązań i zastosowania umeblowania, oszczędzającego jak największą ilość przestrzeni. Pufa ze schowkiem, regał z dużą ilością szafek i półek czy stolik kawowy z przestrzenią do przechowywania, to przykłady mebli wielofunkcyjnych, które są nieocenione podczas urządzania mieszkania o ograniczonym metrażu. Rozkładana sofa to świetne rozwiązanie do małego mieszkania, które nocą pozwoli komfortowo przenocować gości, a w ciągu dnia zapewni wygodne miejsce do siedzenia. Czym cechuje się rozkładana sofa? Czy warto w nią wyposażyć niewielkie mieszkanie? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Kanapa rozkładana jak łóżko sypialniane
  • Sofa rozkładana do przodu
  • Sofa rozkładana z wygodnym materacem
  • Wygodna sofa do spania codziennego
  • Łóżko kanapa w jednym

We wpisie dowiesz się, czym różni się rozkładana sofa do spania, jak działa sofa rozkładana do przodu, oraz czym charakteryzuje się sofa rozkładana, wyposażona w wygodny materac. Przeczytasz także jak sprawuje się sofa podczas codziennego spania oraz z czym wiąże się posiadanie kanapy i łóżka w jednym.

Kanapa rozkładana jak łóżko sypialniane

Od wygodnej sofy do spania oczekujemy nie tylko świetnego designu, ale przede wszystkim komfortu użytkowania. Na rynku wyróżniamy meble wypoczynkowe z funkcją spania okazjonalnego oraz z funkcją spania codziennego. Różnią się one typem wypełnienia oraz konstrukcją mebla. Wygodna sofa do spania codziennego, jest skonstruowana w taki sposób, aby zagwarantować jak najbardziej równą powierzchnię do spania po jej rozłożeniu. W praktyce oznacza to, że siedzisko oraz oparcie sofy są wykonane z materiałów o identycznej miękkości i wypełnione są takim samym wypełnieniem. Może to być także rozkładana sofa, która posiada pełnowymiarowy, składany materac. Istotna jest także różnica w mechanizmie rozkładania - w sofie do spania codziennego, proces może składać się z większej ilości ruchów. 

Sofa rozkładana do przodu

Sofa rozkładana do przodu, jest typem mebla wypoczynkowego do spania okazjonalnego. Uzyskana powierzchnia spania składa się z siedziska i oparcia sofy, które niekoniecznie będą wykończone tym samym wypełnieniem. Funkcja rozkładanej sofy do przodu, będzie zatem skupiała się na wygodnej pozycji siedzącej. Zaletą sofy rozkładanej do przodu jest łatwość zmiany konstrukcji z mebla siedzącego na mebel do spania, oraz kompaktowy rozmiar. To idealne rozwiązanie do małego salonu, które umożliwia wygodne przenocowanie naszych gości, gdy nie posiadamy dodatkowego pokoju gościnnego.

Sofa rozkładana z wygodnym materacem

Sofa wyposażona w wygodny materac to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w małej sypialni. Jeżeli zależy ci na zaoszczędzeniu większej ilości miejsca w ciągu dnia - ponieważ sypialnia służy jako pomieszczenie do innych czynności np. pracy przy biurku czy do ćwiczeń, powinieneś sięgnąć po sofę z materacem. Jest ona na tyle wygodna, aby zapewnić komfortowy codzienny sen, lecz na tyle kompaktowa, aby jej rozłożenie w ciągu dnia, ułatwiało poruszanie się po mieszkaniu. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania mebla i wybierać spośród produktów renomowanych marek, ponieważ wersalka rozkładana będzie użytkowana bardzo intensywnie. W ciągu dnia musi zapewnić wygodną pozycję siedząca, zaś w nocy dogodny wypoczynek w pozycji leżącej.

Wygodna sofa do spania codziennego

Wygodna sofa do spania codziennego, to produkt, który nie łatwo znaleźć. Aby sofa z funkcją spania zapewniała użytkownikowi komfortowy sen, porównywalny do snu jakie gwarantuje klasyczne łóżko, mebel musi mieć odpowiedni typ wypełnienia. Rodzaj wypełnienia jest kluczowym elementem, decydującym o wygodzie i komforcie osoby śpiącej. Zazwyczaj do wypełnienia rozkładanej sofy stosuje się różnego rodzaju pianki, sprężyny, granulaty oraz taśmy. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Taśmy siedziskowe odpowiadają za podtrzymanie całej konstrukcji sofy. Wypełnienie z granulatu sprawia, że rozkładana sofa jest bardzo miękka i daje uczucie zapadania się, co nie każdemu przypadnie do gustu. Piankowe wypełnienie sofy do spania cechuje duża elastyczność i plastyczność. To chętnie stosowane rozwiązanie przez producentów, jednak pianka tapicerska ma tendencję do utraty pierwotnej formy i odkształcania się. Wypełnienie wnętrza sofy sprężynami powoduje że mebel zyskuje odpowiednią twardość i nie zapada się. Wygodna sofa do spania będzie posiadała wypełnienie piankowe oraz sprężynowe, które zapewnią wysoki komfort snu.

Łóżko kanapa w jednym

Czynnikiem decydującym o zakupie sofy rozkładanej jest przede wszystkim ilość dostępnego w mieszkaniu miejsca oraz częstotliwość korzystania z mebla. Jeśli mebel ma służyć użytkownikom kawalerki lub niewielkiego mieszkania, gdzie liczy się każda wolna przestrzeń, sofa zamiast łóżka, będzie logicznym rozwiązaniem. Łóżko ma za zadanie spełniać tylko jedną funkcję, zatem może posiadać lepsze parametry kluczowe dla zdrowego snu. Konstrukcja łóżka umożliwia dobór odpowiedniego typu materaca, który jest kluczowy dla wygody spania. Z kolei wygodna wersalka do spania jest meblem wielofunkcyjnym, przeznaczonym do dużo bardziej intensywnego użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium