Jaki materac wybrać?
58.jpg

Pięknie zaprojektowana sypialnia to nie wszystko. Bardzo ważne jest także jej wyposażenie, w tym wybór odpowiedniego materaca do spania. Dobrze dobrany materac zagwarantuje efektywny wypoczynek, po którym wstaniemy rano pełni energii i pozytywnej motywacji do działania. Podłoże, na którym spędzamy każdą noc powinno być idealnie twarde i dawać poczucie bezpieczeństwa. Materac musi dawać ciału oparcie w pozycji leżącej, niezależnie od tego, czy odpoczywamy na plecach, na boku, czy na brzuchu.

Materac na łóżko

Projektując sypialnię bardzo często zapominamy o najważniejszym – łóżku i materacu. Decydujemy o kolorystyce ścian, wykończeniu podłogi, stylu mebli, jednak jakimś dziwnym zrządzeniem losu całkowicie wypieramy z głowy fakt, że do spania będziemy potrzebować odpowiednio dobranego materaca.

Temat materaca pojawia się zazwyczaj na samym końcu i spędza nam sen z powiek. Nie bez przyczyny. W końcu podłoże służące do odpoczynku będzie głównie determinować jego efektywność. Materac to absolutna podstawa, bez której nawet najpiękniejsza sypialnia nie spełni swojej roli tak, jak powinna.

Odpowiedni materac powinien zostać dokładnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie ma tutaj złotego środka, gdyż każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś innego, by się wyspać i odpocząć. Podczas wyboru odpowiedniego materaca warto zwrócić uwagę na jego wypełnienie i twardość. Rewelacyjne propozycje materacy posiada firma meblejarczak.pl, która oferuje głównie materace piankowe, materace lateksowe, materac poczet czy materace kokosowe.

Materac piankowy

Materac piankowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, po które sięga znaczna część konsumentów. Materace piankowe mogą być zbudowane wyłącznie z jednego panelu pianki, jednak nowoczesne modele posiadają bardziej skomplikowaną budowę. Najnowsze materace piankowe to połączenie innowacyjnych warstw piankowych, które zapewniają bardzo dobre podparcie całego ciała, a przy okazji gwarantują fantastyczny sen i wypoczynek. Zazwyczaj materace zbudowane są z pianki poliuretanowej i charakteryzują się właściwościami antyalergicznymi.

Materace piankowe cechują się wysoką przepuszczalnością powietrza i trwałością. Bardzo rzadko powstają na nich jakiekolwiek zagłębienia czy wgniecenia. Mogą służyć nieprzerwanie przez kilka, a nawet kilkanaście długich lat.

Materac lateksowy

Materac lateksowe są mniej popularne niż piankowe, dopiero zdobywają uznanie i popularność wśród klientów. Materac lateksowy wykonany jest z pianki lateksowej. Materiał ten nie gromadzi kurzu i roztoczy, cechuje się oddychającą i porowatą powierzchnią, a ponadto gwarantuje właściwości antyalergiczne.

Materac lateksowy może w bardzo łatwy sposób dopasować się do ciała. Wśród materacy lateksowych można znaleźć produkty o różnym stopniu twardości, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pianka zapewnia ortopedyczne dopasowanie do kręgosłupa oraz mięśni. Tego typu materac polecany jest w szczególności najmłodszym domownikom oraz osobom, które cierpią na dolegliwości związane z kręgosłupem.

Materac kieszeniowy

Materace kieszeniowe zbudowane są głównie z komponentów, jakimi są sprężyny kieszeniowe oraz dodatkowych materiałów, takich jak mata kokosowa, lateks czy pianka. Ten typ materacu dedykowany jest osobom, które potrzebują stabilnego, ortopedycznego podparcia dla swojego kręgosłupa i mięśni. Produkt ten doskonale sprawdza się podczas profilaktyki schorzeń mięśniowo-szkieletowych.

Materac kieszeniowy rewelacyjnie sprawdza się w przypadku osób starszych, jak i osób w średnim wieku, które nie do końca wysypiają się na dotychczas używanym podłożu. Materaców kieszeniowych nie powinno stosować się w przypadku niemowląt, gdyż średnica użytych sprężyn jest za duża w stosunku do drobnego dziecięcego ciałka.

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy to produkt, który stanowi gwarancję wygodnego snu. Budowa tego rodzaju materacy nie jest zbyt skomplikowana. Znajdziemy w nich specjalne sprężyny umieszczone w kieszonkach płóciennych, które pozwalają na niezależną pracę. Materace tego typu mogą być wykonane także z wysokiej jakości sprężyn bonelowych.

Materac sprężynowy wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością, wytrzymałością oraz znaczną odpornością na obciążenia. Charakteryzują się także powierzchnią o wysokiej elastyczności, dzięki czemu może z niego korzystać osoba o dużej masie ciała.

Materac sprężynowy to gwarancja optymalnego dopasowania do każdego typu ciała. Obecnie na rynku możemy znaleźć niezwykle nowoczesne modele, które posiadają zwiększoną liczbę sprężyn, a co za tym idzie – są wygodniejsze oraz zapewniają komfortowego podparcie. Dodatkowym atutem tego typu materacy jest fakt, że mogą posiadać zróżnicowane strefy twardości. Wpływa to korzystnie na wygodę oraz relaks podczas snu.

Materace do spania ranking

Wiele osób znajduje się w sytuacji, kiedy musi dokonać wyboru odpowiedniego materaca. Każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego, by móc się wyspać i wypocząć. W wyborze najlepszego produktu mogą pomóc rzetelne rankingi materaców, w których można znaleźć wyłącznie godne uwagi modele wysokiej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium