Jak wyczyścić łóżko tapicerowane z kurzu i sierści?
52.jpg

Tapicerowane meble to jedne z najbardziej eleganckich i najpopularniejszych elementów wyposażenia. Komfort i wygoda ich użytkowania sprawiają, że klienci chętnie decydują się na meble tapicerowane do swoich mieszkań. Tapicerowane łóżko, gości w wielu sypialniach, niestety z upływem czasu i z powodu czworonożnych domowników, tapicerowane meble ulegają zużyciu i zabrudzeniu. Zabrudzenie łóżka tapicerowanego nie zawsze jest motywacją do zakupu nowego mebla czy drogiego prania chemicznego. Warto spróbować domowych sposobów na wyczyszczenie tapicerki, aby móc dalej cieszyć się wygodnym i estetycznym meblem. Jak wyczyścić łóżko tapicerowane z kurzu i sierści? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Jak wyczyścić łóżko z kurzu?
  • Jak wyczyścić tapicerkę z sierści?
  • Regularne odkurzanie tapicerki
  • Czyszczenie na mokro
  • Rolka do ubrań

We wpisie dowiesz się, jak wyczyścić tapicerkę łóżka z osadzającego się kurzu i sierści zwierzęcej.

Jak wyczyścić łóżko z kurzu?

Osadzanie się kurzu na tapicerowanym łóżku, może powodować uczulenia skórne i różne alergie, u korzystających z niego osób. Brak systematyczności w odkurzaniu łóżka, może skutkować trwałym zabrudzeniem materiału, które jest dużo trudniej usunąć, niż cienką warstwę świeżego kurzu. Aby zapobiec nadmiernemu zakurzeniu łóżka tapicerowanego, warto stosować wszelkiego typu narzuty i pledy, które rozłożone na powierzchni pościelonego łóżka, skutecznie ochronią go przed osadzającymi sie drobinkami kurzu. Oczywiście, należy pamiętać o regularnym praniu narzuty, aby podczas jej składania i rozkładania, nie powodować kurzenia reszty umeblowania. W usunięciu osadzającego się na materiale kurzu, świetnie sprawdzi się ręczny odkurzacz. Powinien być wyposażony w końcówkę z miękkim włosiem, a samo odkurzanie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem ułożenia włosia na tapicerce. Kurz usuwamy dokładnie z każdego fragmentu tapicerki, wykonując ruchy z góry do dołu.

Jak wyczyścić tapicerkę z sierści?

Jeżeli w twoim domu znajdują się zwierzaki, z pewnością codziennie musisz się zmagać z problemem wszechobecnej sierści. Sierść zwierzaków przylega do tapicerki mebli, co nie wygląda estetycznie. Jeżeli zwierzak sypia z tobą w łóżku, tapicerka na pewno będzie ozdobiona śladami po obecności twojego milusińskiego. Jak wyczyścić tapicerkę łóżka z sierści? Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym, szybko pozbędziesz się sierści zwierząt z tkaniny obiciowej. To sposoby, które pozwolą szybko pozbyć się włosów z tapicerowanego łóżka, wykonanego nawet z tkanin problematycznych do mycia. Do usunięcia kurzu oraz sierści z tapicerowanego łóżka, nie będziesz potrzebować specjalnych detergentów, ani drogich preparatów do prania tapicerek. Samo czyszczenie będziesz mógł przeprowadzić, bez kosztownego oddawania mebla w ręce profesjonalnych firm czyszczących.

Regularne odkurzanie tapicerki

Pierwszy i najczęściej stosowany sposób, to regularne odkurzanie tapicerki za pomocą zwykłego odkurzacza domowego lub niewielkiego odkurzacza ręcznego. Odkurzacz powinien być wyposażony w specjalną końcówkę do odkurzania sierści lub dywanów. Odkurzanie może wydawać się banalne, jednak nie chodzi o poziom skomplikowania czynności, a o jej częstotliwość. Im częściej będziesz pozbywać się sierści zwierzaka z powierzchni mebli, tym lepsze efekty da odkurzanie. Warto odkurzać sypialnię nawet codziennie. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu podłogi w sypialni, ponieważ większość sierści znajdującej się na łóżku, najczęściej pochodzi z jej powierzchni. Wchodząc i wychodząc z łóżka, sierść zgromadzona na podłodze unosi się i opada na jego powierzchnię. Sierść przyczepia się także do naszych stóp i wnosimy ją na łóżko.

Czyszczenie na mokro

Czyszczenie tapicerki na mokro daje bardzo dobre efekty, lecz czynność sprzątania wymaga niewielkiego nakładu czasu. Do czyszczenia tapicerki na mokro, należy wykorzystać nową, czystą ściereczkę, aby mieć pewność, że nie pozostawi ona zabrudzeń na tkaninie. Czyszczenie łóżka z sierści na mokro, warto rozpocząć od góry łóżka i kierować się ku jego dołowi. Pozwoli to na konsekwentne czyszczenie mebla, bez pominięcia środkowej części łóżka. Ściereczka powinna być nawilżona wodą, jednak nie powinna być zbyt mokra. Przed użyciem, powinniśmy dokładnie ją wycisnąć z nadmiaru wody. Unikajmy sytuacji, kiedy po szmatce zostają na tapicerce mokre plamy. Wilgotna ściereczka ma przyciągać do swojej powierzchni sierść - nie powinna zmoczyć tapicerki. Zebraną na szmatce sierść wyrzucajmy na bieżąco, aby nie rozprowadzać jej po dalszej powierzchni mebla.

Rolka do ubrań

Rolka do ubrań to niezbędne wyposażenie każdego posiadacza zwierząt. Przed wyjściem z domu służy do ściągnięcia sierści z ubrania, której osadzanie się na tkaninach, jest nieuniknione. Rolka z taśmą dwustronną, może jednak okazać się bardzo użyteczna, nie tylko do czyszczenia ubrań. Taśma dwustronna znajdująca się na rolce, świetne nadaje się do czyszczenia powierzchni płaskich mebli, a ze względu na swoją wygodną formę, umożliwia wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc. Dzięki wygodnemu uchwytowi, możemy łatwo wyczyścić dużą powierzchnię łóżka tapicerowanego, a oderwane fragmenty taśmy od razu wyrzucić do kosza. Rolka ma tę zaletę, że przyklejona do niej sierść nie odrywa się od powierzchni i nie unosi w powietrzu. Rolka do ubrań sprawdzi się podczas czyszczenia łóżka wykonanego z weluru, aksamitu czy innych tkanin, których czyszczenie na mokro jest problematyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium