Jak urządzić małe mieszkanie?
30.jpg

Spis treści:

  • Składana kanapa - idealne wyjście do małego salonu
  • Jakie łóżko do małej sypialni?
  • Jakie meble do małego mieszkania?

We wpisie dowiesz się, dlaczego składana kanapa to dobre rozwiązanie do małego salonu, oraz jakie łóżko wybrać do niewielkiej sypialni. Przeczytasz także czym kierować się przy wyborze mebli, będąc lokatorem niewielkiej przestrzeni mieszkalnej.

Składana kanapa - idealne wyjście do małego salonu

Niezbędnym elementem przestrzeni salonu jest odpowiednio dobrana kanapa. Rozkładana kanapa ma sporo zalet, jeśli wykorzystamy ją w aranżacji niewielkiego mieszkania. Jeżeli nie posiadasz dodatkowego pokoju gościnnego, który zagwarantowałby niespodziewanym gościom wygodny wypoczynek, składana kanapa będzie idealnym rozwiązaniem. W ciągu dnia dopełni wygodną strefę relaksu w nocy zaś, zapewni komfortowy sen. Przy wyborze rozkładanej kanapy warto zwrócić uwagę na typ wypełnienia oraz rodzaj tapicerki. Sofa powinna charakteryzować się miękkim lecz stabilnym podłożem, oraz wytrzymałą, przyjemną w dotyku tapicerką. Istotny jest także sposób rozkładania sofy. Warto sprawdzić czy po rozłożeniu kanapy, powierzchnia spania jest równa - bez obecnych wgłębień i przerwy, między siedziskiem a oparciem. Prosta powierzchnia gwarantuje najwyższej jakości wypoczynek tak w ciągu dnia, jak i w nocy.

Jakie łóżko do małej sypialni?

Niezależnie od tego czy ma być to łóżko pojedyncze czy podwójne, na pierwszym miejscu powinien być komfort spania. Aby łóżko było wygodne powinno mieć wymiar nie mniejszy, niż 90 cm szerokości dla jednej osoby, oraz 140 cm szerokości dla dwóch osób. Wygodne łóżko to priorytetowy mebel niezależnie od tego, czy sypialnia jest niewielkich rozmiarów. Aby zaoszczędzić przestrzeń warto wybierać łóżka, które posiadają wbudowane szuflady lub dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli. Łóżko należy umieścić w takim miejscu, aby mieć łatwy dostęp do szafek i innych mebli obecnych w pomieszczeniu. Świetnym wyjściem będzie zastosowanie łóżka kontynentalnego, które posiada pojemniki na pościel, dzięki czemu nie kurzy się ona w ciągu dnia, lub nie zajmuje cennego miejsca wewnątrz szafy.

Jakie meble do małego mieszkania?

Meble do małego mieszkania powinny cechować się wielofunkcyjnością i praktycznością. Powinny posiadać rozwiązania konstrukcyjne, ułatwiające zagospodarowanie jak największej ilości przestrzeni. Warto w przestrzeni mieszkania umieścić meble takie jak regały z dużą ilością półek. Stawiajmy na meble pełniące kilka funkcji - stoliki kawowe i pufy z dodatkową przestrzenią do przechowywania przedmiotów, składane biurko z dodatkowym regałem, czy rozkładane stoły do jadalni.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium