Jak dobrać idealną szafę do sypialni?
24.jpg

Urządzając mieszkanie nie wyobrażamy sobie, aby w jego przestrzeni nie pojawiła się pojemna i wygodna szafa. Podjęcie decyzji o jej wyglądzie, wielkości i systemie przechowywania może już przysporzyć pewnych trudności. Szafa znajdująca się w sypialni, zwłaszcza tej o mniejszych rozmiarach, powinna być dobrana w taki sposób, aby idealnie wypełniać dostępną przestrzeń i pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Wybierając szafę do sypialni należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które wpłyną na późniejszą funkcjonalność pomieszczenia i logiczną organizację wnętrza szafy. Jak wybrać idealną szafę do sypialni? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do sypialni?
  • Szafa przesuwna - najlepsze rozwiązanie do małej sypialni
  • Szafa do sypialni przesuwna
  • Szafa do sypialni na wymiar - rozwiązanie do trudnych pomieszczeń
  • Szafa do sypialni z lustrem czy bez
  • Funkcjonalna szafa do sypialni - dopasuj szafę do swoich potrzeb

Jesteś w trakie urządzania swojego mieszkania, ale nadal nie wiesz jaką szafę wybrać? A może właśnie planujesz remont i szukasz dodatkowych informacji jaką szafę możesz wybrać do swojej nowej przestrzeni? Stwórz swoją wymarzoną szafę, która będzie idealnie pasować do sypialni, a nie zagracać w niej przestrzeń. Szafa w sypialni jest jednym z głównych elementów mieszkania, niezbędnym meblem nad zakupem którego warto się zastanowić. Wymarzona szafa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również idealna pod względem wyglądu. W końcy wystrój naszej sypialni, garderoby czy innej dowolnej przestreni w mieszkaniu lub biurze powinien stanowić wspólną całość.

W poniższym wpisie dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy, jaką szafę dobrać do jakiego pomieszczenia. Dodatkowo przedstawimy Ci kilka powszechnie wybieranych szaf: przesuwne, na wymiar, z lustrem lub bez.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do sypialni?

Przede wszystkim należy się zastanowić nad pojemnością szafy oraz kategorią i ilością rzeczy, jakie będą w niej przechowywane. Szafa do sypialni będzie zapewne użytkowana przez dwie osoby, warto więc zadbać o to, aby każda z nich miała dostęp do takiej samej ilości półek i wieszaków. Jeżeli wielkość sypialni na to pozwala, można zakupić dwie identyczne szafy i zestawić je ze sobą. W ten sposób każdy będzie miał dostateczną ilość miejsca na ubrania, bez utraty spójności wyglądu mebli. Warto przeanalizować także układ pomieszczenia. Duża szafa w sypialni ma swoje zalety - pozwala na przechowywanie wszystkich rzeczy w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się do osobnej garderoby. Idealna szafa powinna być dopasowana nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i wyglądu i powinna pasować do pozostałych elementów sypialni takich jak łóżko, szafki nocne czy biurko. Warto ,aby szafa była wyposażona w dodatkowe elementy takie jak oświetlenie wieszaków i półek, które z pewnością pomoże w użytkowaniu szafy wieczorową porą i ułatwi poszukiwania ulubionych ubrań.

Szafa przesuwna - najlepsze rozwiązanie do małej sypialni

Najlepszym systemem otwierania szafy, zwłaszcza w sypialni o niewielkim metrażu będą drzwi przesuwne. Oszczędzają one dużo miejsca, a ich użytkowanie jest niezwykle wygodne. Szafa z drzwiami przesuwnymi może być wyposażona w lustro, co znacznie ułatwi proces wybierania outfitu i rozwiąże problem zakupu osobnego lustra. Drzwi przesuwne sprawiają, że mamy łatwy dostęp do rzeczy znajdujących się w szafie i nie ograniczymy niepotrzebnie przestrzeni pokoju, jak to się zdarza przy korzystaniu z klasycznych drzwi. Co istotne, posiadając szafę z systemem przesuwnych drzwi, stwarzamy sobie większą możliwość na lepsze zagospodarowanie przestrzeni sypialni. Wszelkie meble znajdujące się w pomieszczeniu można ustawić w pobliżu szafy, bez obawy o kolizję między nimi. Tak więc łóżko lub stolik nocny może znajdować się w bliskiej odległości od drzwi szafy, a my nadal będziemy mogli wygodnie z niej skorzystać.

Szafa do sypialni przesuwna

Szafa przesuwna idealnie nadaje się do małych mieszkań, gdzie wolna przestrzeń jest bardzo ograniczona. Małe kawalerki, małe sypialnie, wąski korytarze, garderoby, które zwykle nie pozwalają na wstawienie innego rodzaju szafy. Szafa przesuwna spełnia się idealnie tam, gdzie miejsca nie ma zbyt dużo. Stała się również przydatna nie tylko w małych pomieszczeniach, ale ze względu na wygodę użytkowania możemy ja znaleźć w większości mieszkań. Funkcjonalność, estetyka i pojemność to cechy, jakimi taka szafa może z łatwością się poszczycić. Szafa przesuwna jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się drzwiami przesuwanymi, nie zajmuje więc dodatkowej przestrzeni w czasie otwierania drzwi na zewnątrz, drzwi znajdują się w korpusie mebla, co jest wygodne jak wspomniałam nie tylko w małych przestrzeniach. W szafach przesuwnych dobrze również sprawdza się umieszczenia lustra na drzwiach, co nie tylko wpływa na wygodę i praktyczność takiego rozwiązania, szczególnie jeśli wychodząc z domu szybko potrzebujesz przyjrzeć się sobie podczas mierzenia kreacji, ale również znacznie rozświetla nasze pomieszczenie i wpływa na optyczne zwiększenie jej rozmiarów. Drzwi takiej szafy są montowane na specjalnym mechanizmie rolek, które umożliwiają przesuwanie i otwieranie frontów szafy w prawo lub w lewo.
Szafę tego typu można postawić nawet przy krawędzi łóżka, nie zajmuje przestrzeni, więc nie powoduje nadprogramowego wykorzystania miejsca.

Szafa do sypialni na wymiar - rozwiązanie do trudnych pomieszczeń

Szafa na wymiar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dopasowanie mebla pod zabudowę. Jeśli Twoja sypialnia charakteryzuje się nieregularnym kształtem, wówczas lepiej zainwestować w szafy dopasowane pod zabudowę niż modele wolnostojące. Standardowa sypialnia dopasowana jest do wymiaru kwadratu bądź prostokąta, wówczas zwykle szafę stawia się przy wybranej ścianie. Jeśli jednak pokój, w którym chcesz umieścić szafę, ma nieregularne kształty, wówczas dobrze jest umieścić szafę w wybranym kącie prostym pomieszczenia. Największym plusem szaf robionych na wymiar jest ich funkcjonalność i brak ograniczenia przestrzeni. Wykorzystujemy całościowo miejsce przy wybranej ścianie, w przeciwieństwie do modeli wolnostojących, które pozostawiają część przestrzeni bez zagospodarowania. W pomieszczeniach niewymiarowych dobrze też sprawdza się szafa narożna, jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się również na niewielkich powierzchniach. Tego typu szafy zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a zwykle charakteryzują się dużą pojemnością, w której spokojnie możesz pomieścić całą garderobę.

Standardowe wymiary szaf dostępnych w sklepach online jako szafy gotowe to: 120 szerokość x 215 wysokość, 150 szerokość x 215 wysokość i 200 szerokość x 215 wysokość.
Jeśli potrzebujesz szafy w innym wymiarze to zapraszamy bezpośrednio do kontaktu z naszym sklepem - e mail bądź telefonicznie.

Szafa do sypialni z lustrem czy bez

Lustro znajduje się w każdym mieszkaniu, nie tylko rozjaśnia powierzchnię pomieszczenia, ale również wpływa na zwiększenie jego optycznego wyglądu. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest szafa z lustrem, połączenie przyjemnego z pożytecznym - powiększenie pomieszczenia i możliwość umieszczenia garderoby w jednym miejscu. Dlaczego tak bardzo jesteśmy za wyborem szafy z lustrem?
- Zastępuje dodatkowe lustro - szafa z lustrem to zdecydowanie rozwiązanie, które dobrze sprawdza się tam, gdzie potrzebne jest wzmocnienie oświetlenia, zwiększenie optycznego wnętrza oraz możliwość sprawdzenia szybko jak dobrze dobrana jest Twoja najnowsza kreacja. Już nie musisz kupować dodatkowego lustra, wystarczy szafa z lustrem - idealne rozwiązanie np. do garderoby czy sypialni.
- Dodatek, który nada Twojemu wnętrzu nowego wymiaru - szafa to nie tylko mebel, to element stylizacji, który dzięki właściwemu dobraniu może nadać blasku niejednemu pomieszczeniu. Drzwi z lustrzaną powierzchnią można zestawić z dodatkowymi elementami np. dodaniem do drzwi dodatkowego pasa z kolorystyczną powłoką, do wyboru jest szeroki zakres wzorów i materiałów. Taką szafę możesz wykorzystać w każdym wnętrzu od stylu klasycznego po nowoczesny i loftowy, wszystko zależy od wyboru odpowiedniej zabudowy. Jednym z lepszych rozwiązań jest zamówienie szafy na wymiar - większa powierzchnia i brak niewykorzystanej przestrzeni oraz zniwelowanie problemu z kurzem.
- Powiększa przedpokój - przedpokój to idealne pomieszczenie, w którym możesz umieścić szafę i to właśnie szafę z lustrem, zwiększy nie tylko powierzchnię przedpokoju, ale również zapewni dostęp do garderoby i skutecznie ukryje szafę.
- Nie tylko szafa z lustrem - doskonalym pomysłem jest również użycie lustrzanej okleiny do innych mebli, takich jak mała komoda. To idealne rozwiązanie do wnętrz eleganckich i nowoczesnych.
- idealna do różnych rodzaj wnętrz - możesz ją wykorzystać do wnętrza o wystroju skandynawskim, eklektycznym, nowoczesnym, loftowym. Szafa z lustrem to idealne rozwiązanie do każdego stylu wnętrz, wszystko jest kwestią dobrania do lustra odpowiedniej zabudowy szafy. Dodatkowo powiększa przestrzeń każdego rodzaju, od małej garderoby i kuchni po mały przedpokój i sypialnie. To gwarancja funkcjonalności i estetyki.
- szafa z lustrem / szafka z lustrem w garderobie - idealne rozwiązanie do przechowywania potrzebnych kosmetyków codziennego użytku, połączenie szafki z przydatnym do codziennych czynności lustrem.

Funkcjonalna szafa do sypialni - dopasuj szafę do swoich potrzeb

Na co zwrócić uwagę zanim kupimy szafę? Oto kilka niezbędnych wskazówek o ktorych trzeba pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji:

- dobór odpowiedniej pojemności - w pierwszym kroku dobrze zastanowić się do czego szafa jest nam potrzebna, czyli jaka pojemność szafy jest nam niezbędna. Wielkość szafy jest zależna od ilości członków rodziny, która będzie przechowywała w niej swoją garderobę. Jeśli lubimy "zbierać" rzeczy to najlepiej kupić dużą szafę. Jeśli szukasz szafy dla jednej osoby to powinna wystarczyć taka o szerokości 120 cm, jeśli natomiast potrzebujesz przestrzeni dla dwóch lub więcej osób to zaleca się modele o szerokości ponad 200 cm,
- obecność garderoby - jeśli w mieszkaniu masz garderobę to oczywiście inwestycja w dużą szafę nie jest potrzebna, wówczas nawet przy wieloosobowej rodzinie powinna wystarczyć standardowej szerokości szfa do 200 cm szerokości. Nawet jeśli w mieszkaniu masz garderobę to mimo wszystko posiadanie w sypialni szafy jest przydatnym rozwiązaniem, wówczas w garderobie umieszczasz okrycia wierzchnie, pościel, poszewkę, buty na zmianę, rzeczy letnie w zimę, a zimą letnie, dzięki czemu w szafie w sypialni możesz umieścić tylko najbardziej przydatne rzeczy co uniknie nam biegania po całym mieszkaniu w celu dobrania odpowiednio garderoby,
- układ pokoju - prze wyborem odpowiedniej szafy warto zastanowić się nad tym ile rzeczywistej przestrzenii w pomieszczeniu mamy na ten dość duży mebel. Dużo klientów decyduje się na zakup szafy na wymiar, takie rozwiązanie sprawia, że syskujemy idealnie dopasowaną szafę pod wymiar naszej ściany, szafa po prostu wpasowuje się w przestrzeń pokoju, a my unikamy dodatkowych zakamarków do czyszczenia kurzu. Warto również zastanowić się nad tym ile miejsca mamy w pokoju, czy lepiej jest dobrać szafę otwieraną czy przesuwaną. Do małych powierzchni idealnie nadaje się szafa przesuwana, wówczas otwieranie drzwi nie przeszkadza nam w zagospodarowaniu przestrzenii wokół szafy,
- funkcjonalny układ wnętrza - szafa to przede wszystkim mebel, który oprócz walorów estetycznych ma nam służyć pod względem swojej funkcjonalności. Warto zatem zastanowić się nad tym ile półek potrzebujemy, ile drążków, jak szafa ma być podzielona, czy jeśli robimy szafę na wymiar to potrzebujemy dodatkowych przestrzeni np. na żelazko czy odkurzacz. Takie przegródki są możliwe do rozmieszczenia jeśli dostarczymy fachowcom odpowiednią rozpiskę projektu. Przy zakupie nie zaponij również sprawdzić z jakich materiałow szafa jest wykonna, często tylnia ścianka jest tak cienka, że wystarczy nieodpowiedni ruch i część tego mebla pójdzie w niepamięć. Warto wybierać materiały najwyższej jakości i sprawdzać wykończenie. Odporność na uszkodzenia i zarysowanie, mocne zawiasy, stabilne prowadnice - to wszystko wpływa na trwałość mebla i jakość użytkowania.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniej szafy do swojego pomieszczenia. W naszym sklepie dostępne są szafy przesuwne, z lustrem, bez lustra, szafy dwudrzwiowe, dębowe oraz sosnowe. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium