Dlaczego łóżko tapicerowane?
48.jpg

Po intensywnym dniu, z ulgą przekraczamy próg swojej sypialni. Wygodne łóżko to nie tylko nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim wygoda i zdrowy sen, które są nam niezbędne do efektywnego wypoczynku. Łóżko tapicerowane to produkt, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Wybierając łóżko tapicerowane, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech produktu. Tkanina obiciowa, system przechowywania pościeli czy obecność zagłówka, to elementy wymagające dłuższego przemyślenia. Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Łóżko tapicerowane a komfort
  • Ponadczasowy design łóżka tapicerowanego
  • Łatwość utrzymania w czystości
  • Łóżko tapicerowane z komorą lub szufladami na pościel
  • Łóżko tapicerowane z zagłówkiem

We wpisie dowiesz się, co decyduje o wysokiej wygodzie łóżka tapicerowanego, jak wygląd łóżka tapicerowanego wpływa na jego popularność, jak dobrać tkaninę na obicie łóżka, dlaczego warto wybrać łóżko z komorą i szufladami na pościel, oraz dlaczego warto zdecydować się na łóżko tapicerowane z zagłówkiem.

Łóżko tapicerowane a komfort

Łóżka tapicerowane należą do najbardziej wygodnych modeli łóżek na rynku. Odmianą łóżka tapicerowanego jest łóżko kontynentalne, które charakteryzuje się specyficzną budową skrzyni i materaca. O wysokiej higienie snu łóżka kontynentalnego, decyduje jego wypełnienie. Łóżko, składa się z trzech warstw - pierwszą warstwę stanowi materac sprężynowy, inaczej nazywany bonnelowym, który ma świetne właściwości amortyzujące i jest niezwykle wytrzymały na zużycie. Kolejną warstwą jest materac kieszeniowy, który zapewnia idealną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, i decyduje o wysokiej higienie snu. Trzecim typem materaca jest materac nawierzchniowy. To najcieńszy, znajdujący się na wierzchu łóżka materac, który można swobodnie wyprać. Zbudowany jest najczęściej z pianki wysokoelastycznej i zabezpiecza głębiej położone materace, przed zabrudzeniami i szybszym zużyciem. Połączenie wymienionych typów materacy, gwarantuje najwyższy poziom wygody podczas snu.

Ponadczasowy design łóżka tapicerowanego

Minimalistyczny wygląd łóżka i możliwość pełnej personalizacji produktu, powoduje, że łatwo dopasujemy go do panującego we wnętrzu sypialni stylu. Łóżko tapicerowane sprawia, że sypialnia zyskuje przytulny klimat, a dopasowany do łóżka zagłówek, znacznie podnosi estetykę posłania. To łóżko, które gwarantuje wygodne i bezpieczne użytkowanie. Nie posiada twardej ramy wokół materaca, co zapobiega wszelkim urazom podczas korzystania z łóżka. Jest istotne zwłaszcza, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Łóżko w sypialni podlega rzadkiej wymianie, dlatego ważne jest, aby było jak najbardziej ponadczasowe. Łóżko tapicerowane ma na tyle uniwersalny wygląd, że można je komponować z wieloma stylami wnętrzarskimi. To nigdy nie wychodzący z mody kształt i duża różnorodność tkanin tapicerskich.

Łatwość utrzymania w czystości

Przewagą łóżek tapicerowanych nad innymi typami łóżek, jest szeroki wybór tkanin wykończeniowych. Umożliwiają one pełną personalizację produktu, do naszych potrzeb. Możemy wybierać z tkanin o różnych fakturach i kolorach, pamiętajmy jednak, aby przy wyborze kierować się przede wszystkim łatwością utrzymania tapicerki w czystości. W naszej ofercie występują tkaniny strukturalne o wzorze plecionki, tkaniny typu plusz lub skóra ekologiczna. Cechują się one odpornością na tarcie na mokro, oraz na sucho. Tkaniny obiciowe łóżek tapicerowanych, można usuwać na sucho, z kolei większe plamy - na mokro, z wykorzystaniem łagodnych detergentów do prania. Materiały obiciowe skupiają także krople płynu, zapobiegając jego wchłanianiu do wnętrza włókien. Pamiętajmy, aby tkanina obiciowa była dopasowana do częstotliwości eksploatacji mebla i użytkownika, który będzie z niego korzystał.

Łóżko tapicerowane z komorą lub szufladami na pościel

Łóżko tapicerowane występuje także w wersji z otwartą komorą lub wysuwanymi szufladami. Komora łóżka jest zazwyczaj otwierana w górę konstrukcji, i unosi się wraz z całym posłaniem. Z kolei łóżko tapicerowane wyposażone w szuflady, będzie umożliwiało ich wysuwanie na boki. Przeważnie są to cztery szuflady, które wysuwają się niezależnie od siebie. Pojemnik lub szuflady wewnątrz łóżka, pozwolą na higieniczne przechowanie pościeli, zapobiegając jej zakurzeniu. Inną zaletą takiego rozwiązania, jest stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania, we wnętrzu sypialni. Jeżeli nie posiadasz osobnej garderoby lub szafy w innej części mieszkania, możesz wykorzystać pojemnik znajdujący się w łóżku, do przechowywania koców, tekstyliów, ręczników czy odzieży sezonowej.

Łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Zagłówek w łóżku tapicerowanym to doskonały dodatek dla osób, które są miłośnikami czytania przed snem. Zagłówek zapewnia wygodne oparcie i oddziela plecy czytającego, od nieprzyjemnej, zimnej powierzchni ściany. Miękkie wezgłowie zapobiega także zsuwaniu się poduszek, pomiędzy łóżko a ścianę. Zabezpiecza także śpiąca osobę przed uderzaniem o ścianę w trakcie snu. Zagłówek wykonany z materiału obiciowego łóżka, stworzy z nim spójną całość i nada sypialni przytulnego charakteru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium