Co jest lepsze - kanapa czy łóżko?
50.jpg

Urządzając dom lub mieszkanie, powinniśmy szczególnie zadbać o strefy wypoczynkowe. Efektywny i zdrowy sen zapewnią nam wysokiej jakości meble, dopasowane do naszego trybu życia. Wybierając typ posłania do poszczególnych pomieszczeń, z pewnością zadasz sobie pytanie: co jest lepsze - kanapa czy łóżko? Szeroka oferta rynku meblowego, umożliwia zakup wygodnej kanapy rozkładanej o nowoczesnym wyglądzie, z kolei łóżko to niezaprzeczalna klasyka do sypialni. Aby podjąć najlepszą decyzję, warto przeanalizować wady i zalety obu produktów, i dopasować ich funkcje do swoich potrzeb. Co jest lepsze - kanapa czy łóżko? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Zalety i wady kanapy do spania
  • Czym się różni łóżko od kanapy do spania?
  • Gdzie sprawdzi się rozkładana kanapa?
  • Gdzie sprawdzi się łóżko?

We wpisie przeczytasz, jakie są zalety i wady kanapy do spania, czym się różni łóżko od kanapy do spania, gdzie sprawdzi się rozkładana kanapa oraz gdzie najlepiej sprawdzi się łóżko.

Zalety i wady kanapy do spania

Przede wszystkim, wybierając kanapę do spania, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania mebla i renomę producenta. Nie warto sięgać po najtańsze produkty z niepewnego źródła, które zazwyczaj są wypełnione materiałami niskiej jakości. Nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu, bowiem kanapa złej jakości, może przyczynić się do pogłębiania bólu pleców i kręgosłupa. Tanie kanapy są wypełnione gąbką, która łatwo traci pierwotną formę i szybko się odkształca. Po krótkim czasie, trzeba będzie wymienić mebel na nowy. Wybierając kanapę do spania, warto skupić się na kanapach o wypełnieniu sprężynami bonelowymi, kieszeniowymi, pianką wysokoelastyczną i posiadającymi dodatkowe elastyczne taśmy, wspierające konstrukcję siedziska. Rozkładana kanapa o wypełnieniu sprężynowym, gwarantuje trwałość powierzchni do spania, i zapobiega jej odkształcaniu w najbardziej użytkowanym miejscu. Rozkładana kanapa pełni dwie funkcje, dlatego wygodne siedzenie oraz leżenie, wymaga odpowiedniego wyprofilowania siedziska. Wybierajmy kanapy o jak najprostszej płaszczyźnie siedziska oraz oparcia, które po rozłożeniu stworzą wygodną powierzchnię do spania.

Czym się różni łóżko od kanapy do spania?

Rozkładana sofa i łóżko, różnią się między sobą przede wszystkim konstrukcją i ukształtowaniem powierzchni do spania. Kanapa to mebel, który wymaga składania i rozkładania, w związku z czym, jego konstrukcja jest bardziej skomplikowana. Rozłożenie kanapy wiąże się z rozsuwaniem i podnoszeniem niektórych elementów, z których powstaje powierzchnia do spania. Dodatkowo, kanapa musi pełnić równocześnie dwie role - ma służyć do wygodnego siedzenia oraz spania. Elementem, który różni łóżko od kanapy, jest z pewnością materac. Materac to najważniejszy element posłania, który decyduje o wygodnej pozycji spania i efektywnym wypoczynku. Prawidłowo dobrany materac do ramy łóżka, gwarantuje zdrowy, komfortowy sen. Łóżko z materacem dobrej firmy i wykonane z wysokiej jakości materiałów, będzie nam służyło latami. 

Gdzie sprawdzi się rozkładana kanapa?

Sofa z funkcją spania to świetne wyjście do małego mieszkania. Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania cechującego się niewielkim metrażem, zastosowanie rozkładanej sofy zamiast łóżka, pozwoli ci zaoszczędzić wiele przestrzeni. Poruszanie się po sypialni w ciągu dnia, będzie ułatwione przy złożonej kanapie, która nie będzie blokowała niewielkiej powierzchni sypialni. Kupując rozkładaną kanapę i planując spać na niej codziennie, musisz liczyć się z tym, że mebel będzie ulegał szybkiemu zużyciu i będzie mniej wygodny niż klasyczne łóżko. Kanapa rozkładana to dobre rozwiązanie do salonu. W ciągu dnia, będzie wygodnym meblem do wypoczynku, czytania książek i oglądania telewizji. Jeżeli nie posiadasz dodatkowego pokoju gościnnego, kanapa w salonie, może posłużyć, jako posłanie dla niespodziewanych gości. Rozłożenie kanapy powoli stworzyć dodatkowe miejsce do spania, nawet dla trzech osób.

Gdzie sprawdzi się łóżko?

Łóżko to doskonała opcja, do przestrzennej lub średniej wielkości sypialni. Dzięki jednej, dopracowanej funkcji mebla, mamy zapewnioną wysoką jakość snu. Szeroki wybór łóżek i materacy, pozwala dobrać posłanie precyzyjnie do wagi, preferencji i stylu spania użytkownika. Odpowiednio dobrany stelaż, dopasowany do niego materac oraz poduszka i kołdra, są w stanie w pełni zregenerować organizm w trakcie snu i przygotować się na nowe wyzwania dnia codziennego. Łóżko to niepodważalnie najwygodniejszy mebel do spania, jednak zajmuje dość dużo przestrzeni. Jeżeli twoja sypialnia jest niewielka, musisz liczyć się z tym, że kupując wygodne łóżko stracisz cenną przestrzeń, którą mógłbyś wykorzystać np. na większą szafę. Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, powinieneś jednak zainwestować w łóżko z materacem. Spanie na rozkładanej kanapie może pogłębić problemy, a w konsekwencji powodować zaburzenia snu, chroniczne zmęczenie i bezsenność. Nic nie zastąpi wygodnego łóżka z materacem, który wpływa na prawidłowe ułożenie kręgosłupa, z uwzględnieniem jego naturalnych krzywizn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium